Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica, Tulipán Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica, Tulipán Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica, Tulipán Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica, Tulipán Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica, Tulipán
HomePage / Služby / Voľný čas /

Lomnický štítRelaxovať u nás sa oplatí

LETNÁ SEZÓNA

V letnej sezóne je Tatranská Lomnica vhodným východiskom pre vysokohorské túry na Sliezsky dom, Slavkovský štít, Zbojnícku chatu, Skalnaté pleso, výlety do Popradu, Kežmarku, Belianskej jaskyne alebo termálneho kúpaliska Vrbov.

 

vysokohorské túryNielen v letnej sezóne je hotel ideálnym východiskovým bodom pre podnikanie krátkych prechádzok v okolí Tatranskej Lomnice, pre vysokohorské túry do Skalnatej doliny, Huncovskej kotlinky, Doliny bielej vody, do masívu Lomnického a Kežmarského štítu, výlety do Belianskej jaskyne, Javoriny a Ždiaru.

Neďaleko hotela Tulipán *** je nástupná stanica kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso, s možnosťou prestupu na lanovku na Lomnický štít.

Okolie ponúka vhodné trasy aj pre cykloturistiku.

 

Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok a spoznajte krásu Tatranskej prírody. Dobre situovaný Hrebienok je ideálnym miestom pre letné vysokohorské túry.

Navštívte Bílikovu, Rainerovu chatu, alebo sa prejdite

k najznámejším tatranským Vodopádom Studeného potoka, ktoré sú vzdialené od pozemnej lanovky iba 30 minút. Overte si, že tatranská strecha Európy je príjemne chladná aj počas toho najhorúcejšieho leta.

Pre tých, ktorí sa chcú viac vyblázniť, máme niečo extra - letný tubing.

Spustite sa na kolese stometrovým tobogánom. Je to jedinečnázábava pre malých aj veľkých. Orientačná cena letného tubingu: od 1€.

 

Lomnický štítZIMNÁ SEZÓNA

V zimnej sezóne sú lyžiarom k dispozícii:

  • lyžiarsky vlek priamo v Hornom Smokovci v blízkosti hotela Bellevue.
  • lyžiarske vleky v stredisku Jakubková lúka vhodné pre začiatočníkov a deti.
  • lyžiarske stredisko Hrebienok dostupné pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca s lyžiarskymi terénmi rôznej obtiažnosti.

 

V okolí poskytujú služby aj viaceré lyžiarske školy, ski servisy a požičovne športových potrieb. Milovníkov zimných športov poteší sánkarská a bobová dráha z Hrebienka do Starého Smokovca a dobré upravené terény pre bežecké lyžovanie v okolí hotela.

V zime sú lyžiarom k dispozícii priamo v Tatranskej Lomnici 3 vleky –Jamy, Čučoriedky, sedačková lanovka do Lomnického sedla a kabínková lanovka na Skalnaté Pleso, ako aj služby lyžiarskych škôl, skiservisov a požičovní športových potrieb.

 

Vysoké TatryLyžiarske stredisko JAMY,vzdialené od hotela len 1 km, ponúka upravenú a umelo zasnežovanú trať stredne ťažkej náročnosti s možnosťou nočného lyžovania. Náročnejším lyžiarom je určený svah z Lomnického sedla, ktorý patrí k najlepším lyžiarskym terénom vo Vysokých Tatrách s dobrými lyžiarskymi podmienkami až do začiatku mája. Možnosti zimných športov neodmysliteľne rozširuje aj prírodné klzisko.

 

Informácie o zjazdových tratiach - Tatranská Lomnica

 

Zjazdové trate

Obtiažnosť

Prevýšenie

Dĺžka

Štart - Tatraská Lomnica

ľahká

272 m

2300 m

Skalnaté pleso - Štart

stredne ťažká

597 m

3200 m

Lomn. sedlo - Skalnaté pleso

ťažká

408 m

1300 m

Lomn. sedlo - Francúzska mulda

ťažká

408 m

1350 m

Čučoriedky

ľahká

55 m

400 m

Jamy

stredne ťažká

155 m

470 m

Zabavte sa s rodinou na lyžiach a sánkach! Vyvezte sa na Hrebienok pozemnou lanovou dráhou, kde sa nachádzajú zjazdové trate pre náročných lyžiarov, SnowFunPark a pre deti do 12 rokov je tu MAX World.

Využite možnosť sánkovačky z Hrebienka do Starého Smokovca po 2,6km dlhej sánkarskej dráhe. Lyžiarske stredisko Jakubkova lúka je vhodné pre lyžiarov začiatočníkov a rodiny s deťmi.

Nová bežecká trať v Starom Smokovci - Smokovecká kyselka.
V blízkosti Starého Smokovca je vytýčená nová lyžiarsko-bežecká trasa "Smokovecká kyselka", ktorá je udržiavaná pre návštevníkov a hostí, najmä Smokovcov, už od zimnej lyžiarskej sezóny 2007/2008.

 

Informácie o zjazdových tratiach - Starý Smokovec:

 

Zjazdové trate

Obtiažnosť

Prevýšenie

Dĺžka

Hrebienok - Starý Smokovec

ľahká

255 m

2350 m

Hrebienok - Horná lúka

stredne ťažká

179 m

600 m

Hrebienok - Dolná lúka

ľahká

45 m

350 m

Hrebienok - Dolná lúka 2

ľahká

12 m

90 m

Jakubkova lúka

ľahká

107 m

950 m

Jakubkova lúka 2

ľahká

10 m

75 m

 

Sprostredkujeme Vám taktiež:

  • transfery autobusom a mikrobusom

  • sprievodcovské služby

  • služby horského vodcu

  • lyžiarsku a snowboardovú školu

  • požičanie lyží, snowboardov a saní

darinatomas.sk

www.vt.sk www.transferslovakia.com www.regiontatry.sk RegioJet

Hotel TULIPÁN ***, Tatranská Lomnica 63, 059 60 Vysoké Tatry, SLOVENSKO

Telefón: +421 940 65 65 25, e-mail: reservations@hoteltulipan.sk

Hotel Tatry